Wina gruzińskie

Gruzja to najstarszy region winiarski słynący z produkcji wina z ekologicznych upraw o wyjątkowych walorach smakowych i niezwykłym aromacie. Szczepy winorośli, z których produkuje się wina są endemiczne, nie spotkamy ich nigdzie indziej tylko na terenie Gruzji. Oryginalna metoda wytwarzania przez winiarzy tzw. Kvevri polega na leżakowaniu win w specjalnych glinianych naczyniach, które po napełnieniu sokiem szczelnie zamyka się drewnianą pokrywą i zasypuje ziemią na 5-6 miesiący. W niektórych kwewri wino mogło być przechowywane nawet 50 lat. Metoda ta została zapisana na liście Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości w 2013 roku.

Według rozmaitych szacunków w Gruzji znajduje się od 50 do 500 odmian winorośli, z czego zarejestrowanych jest 38 i do najważniejszych należą szczepy: Rkatsiteli (białe) i Saperavi (czerwone). W ofercie naszego sklepu internetowego PaletaWin.pl znajdują się wina gruzińskie czerwone i białe oraz wzmacniane alkoholem o różnym smaku przy czym najwięcej produkuje się półwytrawnych, półsłodkich i słodkich. Są wyraziste w smaku, krystaliczne, bogate w witaminy i całkowicie organiczne. Szczególnie polecamy Sachino, Chochori i wina w eleganckich kamionkach.

Regiony winiarskie

W Gruzji wyróżnia się 5 największych regionów winiarskich podzielonych na mikroregiony tzw. apelacje. Czołowe miejsce zajmuje Kachetia, gdzie rośnie 70% uprawianych winogron, następnie Imeretia - drugi z największych regionów gruzińskich z apelacją Swiri dla białych win wytrawnych, kolejno Kartlia - z apelacją Ateni słynącą z produkcji win musujących wzmacnianych atenuri, Racza-Leczchumi i Dolna Swanetia z apelacjami Khvanchkara i Tvishi oraz Wybrzeże Czarnomorskie.

Oferujemy wina gruzińskie bogate i wyraziste w smaku w atrakcyjnych cenach!

 • Półwytrawne wino o intensywnej złotej barwie i przyjemnym bukiecie aromatów owocówegzotycznych. Wino delikatne, stworzone na bazie wyselekcjonowanych, szlachetnychodmian Rkatsiteli i Mtsvane. Oryginalność szczepów wpływa na wyjątkową harmonięi oryginalność.

  29,40 zł
  Na magazynie
 • Półsłodkie wino o świetlistej, złotej barwie i przyjemnym aromacie kwiatowym. Winodelikatne, stworzone na bazie rdzennych gruzińskich szczepów Rkatsiteli oraz Mtsvane.Oryginalność szczepów tworzy harmonię bukietu smaków i aromatów tego wina.

  29,40 zł
  Na magazynie
 • Półsłodkie wino o sukni ciemnorubinowej i intensywnym aromacie dojrzałych porzeczek.Wino stworzone na bazie klasycznego gruzińskiego szczepu Saperavi. Pieczołowita selekcjagron wpływa na wyjątkową szlachetność i niepowtarzalny smak wina.

  29,40 zł
  Na magazynie
 • Kolor dojrzałej, ciemnej wiśni. Zarówno w zapachu jak i smaku eleganckie nuty owoców leśnych.

  30,66 zł
  Na magazynie
 • Jasno złoty kolor. Dominujące aromaty suszonych owoców i cytrynowej tarty. W ustach pełne suszonych owoców cytrusowych i miodu.

  30,66 zł
  Na magazynie
 • Ciemny, granatowy kolor w kieliszku z bogactwem aromatów owoców leśnych. W ustach aksamitne z odrobiną słodyczy i lekko pieprzną końcówką.

  30,66 zł
  Na magazynie
 • Jasny, słomkowy kolor z zielonymi odcieniami. Zapach zdominowany przez słodkie suszone winogrona i orzechy laskowe.

  30,66 zł
  Na magazynie
 • GRUZIŃSKIE  WINO KAMIONKA GREEN CERAMIC BOTTLE poj. 0,75 l zaw. alk. 11,5%.Ciemno-rubinowe półsłodkie Wino z Gruzji W orginalnej kamionce produkowane przez Georgian Wine House ze szczepu winogron Saperavi. O intensywnym aromacie dojrzalych porzeczek w smaku ekspresyjne, jedwabiste z naturalną słodyczą oraz subtelną cierpkoscią na finiszu.

  49,96 zł
  Na magazynie
 • GRUZINSKIE WINO KAMIONKA BROWN CERAMIC BOTTLE POJ. 0,7l ZAW ALKO 11,5%.Ciemno-rubinowe półsłodkie Wino z Gruzji w orginalnej kamionce produkowane przez Georgian Wine House ze szczepu winogron Saperavi. O intensywnym aromacie dojrzalych porzeczek w smaku ekspresyjne, jedwabiste z naturalną słodyczą oraz subtelną cierpkoscią na finiszu.

  49,96 zł
  Na magazynie
Wyświetlono 1 - 9 z 9 produktów