Ciepłe letnie wieczory sprzyjają towarzyskim spotkaniom.  Oto kilka przepisów na pyszne drinki na bazie musującego wina różowego, gdy słońce już zachodzi, natomiast nam bynajmniej nie chce się jeszcze spać.

 

Porzeczkowy Kir Royal

 

Składniki:

20 ml syropu porzeczkowego

różowe wino musujące

cukier

Przygotuj dwa małe talerzyki. Na pierwszy wylej odrobinę syropu porzeczkowego, na drugi wsyp cukier. Brzegi kieliszka zamocz w syropie (z pierwszego talerzyka), a następnie włóż do cukru, tak żeby się przykleił i wyschnął. Następnie do kieliszka wlej 20 ml syropu porzeczkowego i uzupełnij schłodzonym winem.

 

Grejpfrutowy Pink Rose

 

Składniki:

pół szklanki soku grejpfrutowego

różowy grejpfrut

listki miety

syrop malinowy

1 kieliszek wódki

różowe wino musujące

Do soku grejpfrutowego dodajemy 2 łyżki syropu malinowego i mieszamy. Dodajemy kieliszek wódki i znowu mieszamy. Dopełniamy schłodzonym winem różowym, ale nie mieszamy! Dekorujemy listkami mięty i cząstkami grejpfruta i jego startą skórką.

 

 Pomarańczowa Mimosa

 

Składniki:

80 ml różowego wina musującego

40 ml soku z pomarańczy

lód

plasterek pomarańczy

Do szklanki wlewamy sok pomarańczowy (najlepiej gdyby był świeżo wyciśnięty, ale może być już gotowy), dodajemy lód i dopełniamy schłodzonym winem. Mieszamy bardzo delikatnie i ozdabiamy plasterkiem pomarańczy.

 

Brzoskwiniowe Bellini

 

Składniki:

30 ml soku brzoskwiniowego

90 ml różowego wina musującego

1 brzoskwinia lub nektarynka

listek mięty

Nektarynkę lub brzoskwinię (bez skórki) dzielimy na cząstki i wkładamy do szklanki. Wlewamy sok brzoskwiniowy  i ostrożnie dopełniamy winem. Następnie delikatnie mieszamy i ozdabiamy listkiem mięty.

 

Limonkowe Luxury Mojito

 

Składniki:

50 ml jasnego rumu

pół limonki

kilka listków mięty

2 łyżeczki brązowego cukru

kruszony lód

różowe wino musujące

Limonkę kroimy na kawałki, zasypujemy cukrem i czekamy aż puści sok. Następnie dodajemy miętę i kruszony lód. Wlewamy rum i mieszamy. Dopełniamy winem, ale nie mieszamy!

 

To na tyle, teraz życzymy udanego romantycznego wieczoru przy jednym z wybranych drinków - smacznego!