Słyszeliście o kalifornijskiej marce win Barefoot? Powstała w USA w  roku 1965 jako spełnienie dwóch życiowych marzeń jej twórców. Pierwsze marzenie to wino o wspaniałym smaku, drugie dotyczyło działalności na rzecz społeczności. Słowo „Barefoot” oznacza „boso”, a odcisk stopy widoczny na butelkach symbolizuje pozytywny styl życia, dobrą zabawę i realizowanie swoich pasji. Marka działa poprzez Barefooterów – ambasadorów, którzy zarażają pasją do wina i organizują wiele wydarzeń lokalnych. Barefoot wierzy, że dobre rzeczy zdarzają się tym, którzy czynią dobro. Dlatego już od ponad 20 lat wspiera inicjatywy społeczności lokalnych, charytatywne, organizacji non-profit, a także wydarzenia kulturalne i artystyczne. Od 2013 roku marka organizuje akcję sprzątania plaż w Polsce Barefooot Projekt Czysta Plaża. Barefoot jest najbardziej nagradzanym i najpopularniejszym winem w Stanach Zjednoczonych.

Obecnie w sprzedaży znajduje się sześć wariantów szczepowych wina Barefoot: Cabernet Sauvignon, Merlot, Pinot Grigio, Moscato, White Zinfandel i Pink Moscato.

Barefoot Moscato - to słodkie białe wino o wyrazistym smaku, które idealnie komponuje się z deserami i łagodnymi serami. Wino może być składnikiem orzeźwiającego koktajlu, w parze z sokiem z limonki. Może być także wykorzystane jako dopełnienie smaku słodkich babeczek, idealnych na piknik.

Barefoot Pinot Grigio - to półwytrawne białe wino, którego pasuje do dań z drobiu i owoców morza. Ponadto, w połączeniu z mlekiem kokosowym i ananasem może stworzyć niezwykły koktajl.

Barefoot Merlot - czerwone półwytrawne wino, którego kompozycja idealnie pasuje do przyrządzanej na grillu wołowiny i pieczonego drobiu. Ponadto, wino może być ciekawym składnikiem czekoladowego ciasta Brownie – niewielka ilość nada wypiekom niezwykłego charakteru.

Barefoot Cabernet Sauvignon - to półwytrawne czerwone wino idealnie smakuje z grillowaną wołowiną i baraniną.

Barefoot White Zinfandel - półwytrawne różowe wino, idealne z owocami morza, owocami i serami.

A Ty na co się zdecydujesz? ;)