Frescobaldi to rodzina, którą od pokoleń inspirowała kreatywność i dążenie do doskonałości.

Jej historia zaczyna się ponad tysiąc lat temu i jest ściśle związana z historią Toskanii. W średniowieczu rozprzestrzenili swoje wpływy jako bankierzy we Florencji. Nieco później, wraz z rozkwitem renesansu, zostali patronami dużych przedsięwzięć, takich jak budowa mostu Santa Trinita i bazylika Santo Spirito.

Rodzina zawsze starała się rozwijać różnorodność toskańskiego terroiru . Będąc dumnymi właścicielami jednych z największych winnic w regionie, zawsze starali się zachować tożsamość i autonomię każdej nieruchomości.

Frescobaldi reprezentuje prawdziwą różnorodność Toskanii, a wszystkie jej sześć osiedli, Nipozzano, Castel Giocondo, Pomino, Ammiraglia, Castiglioni i Remole, znajdują się w najbardziej odpowiednich obszarach do produkcji doskonałych win. Rodzina dba aby ich produkty odzwierciedlały każdy indywidualny terroir, szanując ich naturę i autentyczność.

Rodzina Frescobaldi sponsoruje projekt „Artyści dla Frescobaldi” , oraz pomaga w rehabilitacji więźniów z wyspy Gorgona, ponieważ część obszaru Gorgony należy właśnie niej. Podpisała ona w 2013 porozumienie z włoskimi władzami więziennymi o współpracy, której rezultatem jest rocznie około 3 tysięcy butelek wysokiej jakości białego wina o nazwie Gorgona . Trunek cieszy się coraz większą popularnością i znaleźć go można w znanych włoskich restauracjach. Porozumienie, nazwane "Frescobaldi dla Gorgony", zostało uznane za wzorcowy projekt w kraju, gdzie gigantycznym problemem są bardzo przepełnione więzienia. W większości zakładów karnych osadzeni przebywają w celach przez 22 godziny na dobę i tylko niewielu z nich pracuje.

W naszej ofercie specjalnej 6+1 gratis z darmową dostawą, znajduje się jeden z produktów Frescobaldi - wino wytrawne Lucente.