Czy istnieją bardziej romantyczne trunki od win San Valentin? 

Wino San Valentin Bianco Torres zostało stworzone przez Miguela Torresa Carbó w prezencie dla swojej żony, Margarity Riera, w ten najbardziej romantyczny dzień w roku, czyli Dzień Świętego Walentego. Wino białe o bladożółtym kolorze, ma kuszące aromaty świeżych gron wraz z dojrzałymi owoców banana, pigwy z kwiatowymi akcentami. W smaku wyczuwalna jest lekka, świeża słodycz. Nasadzenia winorośli z której produkowane jest San Valentin Bianco pochodzą z parceli o dużej różnorodność klimatów i gleb na stosunkowo niewielkim obszarze. Ich winogrona dają wyjątkowe wina, które są wysoko oceniane przez wszystkich entuzjastów jakości. Wino polecane jest do delikatnych dań z owoców morza oraz ryb w słodkich sosach, ale także jest wyśmienite do deserów np. sałatek owocowych.

Jest również wersja czerwona tego romantycznego wina.

San Valentin Tinto, to wino o ciemno wiśniowym kolorze z fioletowymi odcieniami. Aromat jest złożony, nasycony ciemnymi owocami dżemu jeżynowego i kwiatowych nutach fiołków i róż. Wino łagodne, a delikatna, owocowa paleta o subtelnych taninach. Wino polecane do przystawek, pizza, makarony w sosach, pasty, pasztety, sery.

Miguel Torres to światowej klasy producent win. Pierwsza winiarnia Torres została zbudowana w Katalonii. Torres wniósł dwa znaczące wkłady w rozwój enologii w Hiszpanii: po pierwsze, wykorzystanie fermentacji w kontrolowanych temperaturach, a po drugie, dojrzewanie wina w małych dębowych beczkach w skrupulatnie określonym czasie. Wymienione wszystkie zalety przekładają się na wysoką jakość win, zresztą wielokrotnie nagradzanych.

Warto poznać wina Miguel Torres, ponieważ podczas ich produkcji dokłada się wszelkich starań, aby wina były smaczne i zdrowe. Wiedza o terror doprowadziła Miguel Torres do założenia winnic w Chile ,,Miguel Torres Chile” w chilijskiej dolinie centralnej oraz w Stanach Zjednoczonych (Kalifornia), gdzie w 1986 Marimar Torres założył Marimar Estate . W Hiszpanii poza rodzimym regionem Penedes rodziny Torres, są właścicielami win w DO Conca de Barberà DO Toro , DO Jumilla , DO Ribera del Duero , DOQ Priorat, a ostatnio w DOC Rioja Miguel Torres zarazem jest największym hiszpańskim producentem win DO pod własną marką, eksportując produkty do ponad 140 krajów.