Za niedługo Dzień Ojca. Czy zastanawialiście się już nad idealnym prezentem? Proponujemy...wino, które jest popularnym napojem alkoholowym spożywanym od setek lat, wykazującym działanie przeciwzapalne i przeciwzakrzepowe. Czerwone wino poprzez wpływ na poszczególne etapy procesu miażdżycowego prowadzi do jego spowolnienia, co klinicznie wyraża się zmniejszeniem ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. Spożywanie czerwonego wina wiąże się z korzystnym wpływem na zdrowie, w tym mniejszym ryzykiem choroby wieńcowej.

Niewielkie ilości wina pozytywnie wpływają także na pracę naszego mózgu, poprawiają pamięć i koncentrację. Regularne picie lampki tego trunku zmniejsza ryzyko zachorowania na Alzheimera.

Mężczyźni spożywający czerwone wino regularnie zdecydowanie rzadziej chorują na chorobę Parkinsona, a to wszystko za sprawą działania antocyjanów, które spowalniają rozwój tej choroby.

Picie wina ma również pozytywne skutki dla naszych zębów. Trudno w to uwierzyć, ale zmniejsza próchnicę oraz hamuje ryzyko powstawania ubytków. Jak wiemy za problemy w jamie ustnej odpowiedzialne są bakterie, które się w niej gromadzą. Szczotkując zęby czy używając nitki dentystycznej usuwamy tylko ich część. Naukowcy zgodnie głoszą, że alkohol pozwala zniszczyć wszystkie bakterie z jamy ustnej. Najlepiej radzi sobie z tym zadaniem właśnie czerwone wino.

Czy więc wino nie będzie idealnym prezentem na Dzień Ojca?