Jak sobie radzicie z trwającymi upałami? Na orzeźwienie mamy propozycję kilku drinków na bazie ulubionego wina wszystkich Włochów - prosecco. Sezon truskawkowy się rozkręca coraz bardziej, więc zaczynamy od:

 

                                                                                                              Bellini z truskawkami

                                                                          Składniki: truskawki, prosecco i cukier.

Truskawki miksujemy w pojemniku blendera, dodajemy tyle wina, ile otrzymaliśmy zmiksowanego musu z owoców, następnie dodajemy do smaku cukier i jeszcze raz mieszamy, by składniki się połączyły. Drink podajemy w wysokich kieliszkach.

 

Bellini klasyczne

Składniki: brzoskwinia i 500 ml prosecco

Wszystkie składniki powinny być dobrze schłodzone. Obraną brzoskwinię miksujemy w blenderze na konsystencję musu. Dolewamy 1 szklankę wina musującego i mieszamy, by składniki się połączyły. Dolewamy resztę wina i jeszcze raz dokładnie mieszamy. Podajemy w wysokim kieliszku.

 

Bellini gruszkowo-tymiankowe

Składniki: 1 butelka prosecco, 500 ml soku jabłkowego, 1 dojrzała gruszka, 3 gałązki tymianku,

2 łyżeczki brązowego cukru.

Sok, gruszkę, tymianek i cukier miksujemy. Powstałą masę wlewamy do kieliszka i zalewamy prosecco. Kieliszek dekorujemy plasterkiem gruszki.

 

    Bellini cytrusowo-miętowe

Składniki: 1 butelka Prosecco, 500 ml soku ananasowego, 250 ml soku pomarańczowego, sok z 1 cytryny, kilkanaście listków świeżej mięty, pół szklanki świeżego ananasa, 1 pomarańcza, 1 cytryna bez pestek.

Ananasa, cytrynę, pomarańczę i miętę blendujemy, następnie zalewamy prosecco, sokiem ananasowym, pomarańczowym i sokiem z cytryny, mieszamy. Wlewamy do kieliszków i dekorujemy miętą.

 

 Bellini malinowo-sorbetowe

Składniki: 1 butelka Prosecco, 1 pojemnik sorbetu malinowego (500 ml), maliny do dekoracji

Do kieliszka nakładamy 1 gałkę sorbetu i zalewamy prosecco. Wrzucamy świeże maliny do dekoracji.

 

 Mimoza

Składniki: 60 ml soku pomarańczowego, 60 ml prosecco, pomarańcza

Do zmrożonego wcześniej kieliszka do szampana wlej schłodzone prosecco i sok pomarańczowy w proporcjach 1:1 i udekoruj plastrem pomarańczy.