Jak wiadomo, czerwone wino, pite oczywiście w rozsądnych ilościach, ma bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie. Dlaczego? Ponieważ ma działanie przeciwnowotworowe, przeciwmiażdżycowe, przeciwcukrzycowe, a ponadto również świetnie wpływa na naszą figurę. Po cenne składniki czerwonego wina, sięga także przemysł kosmetyczny.
Najbardziej cenione składniki wina to kwercetyna, resweratrol, katechina i epigallokatechina. Te związki flawonoidowe docenią szczególnie panie. Zawarty w skórce owoców resweratrol bardzo skutecznie wstrzymuje utlenianie cząsteczek – jest w tym lepszy niż witamina E. Hamuje także niebezpieczne reakcje wolnorodnikowe, mówiąc prościej - jest to doskonałe antidotum na zmarszczki.

Do produkcji tych kosmetyków wykorzystuje się moszcz, wyciągi z winogron oraz wino w czystej postaci. Skóra po zabiegach z winnymi kosmetykami jest rozjaśniona i rozświetlona. Zmniejszają się zaczerwienienia, naczynia krwionośne zostają oczyszczone, krążenie pobudzone. Dzięki temu łatwiej pozbyć się z organizmu toksyn i nadmiaru wody, jednocześnie skóra jest zregenerowana i chroniona, a dzięki temu jest gładka, jędrna, nawilżona i bardzo ładnie pachnie… winoroślą oczywiście.