Château Batailley to wybitne wino z okolic Bordeaux, kupaż szczepów cabernet sauvignon (70%), merlot (28%) i petit verdot (2%), nawiązujące swą nazwą do bitwy między armiami Francji i Anglii podczas wojny stuletniej, która rozegrała się na obszarze istniejącej współcześnie winnicy. W bitwie zwycięstwo odnieśli oczywiście Francuzi, odbijając z rąk Anglików sąsiedni Château Latour.

W 1855 roku na zamówienie Napoleona III zrobiono ranking win, w którym Château Batailley należące do Barona Rothschilda, znalazło się na piątym miejscu (w towarzystwie takich sław jak Clerc Milon czy d'Armaihac). Niezachwianą jakość wszystkim rocznikom zapewnia średni wiek winorośli w majątku Batailley, który wynosi około 40 lat.

Wino jak na tak wykwintny trunek wyróżniają przede wszystkim niesamowity ciężar i imponująca głębia. Jest krzepkie, okazałe i gęste, oraz ma złożoną, wielowymiarową strukturę, w której słodkie i cierpkie, czerwone i czarne owoce przeplatają się z kremową, korzenno-waniliową dębiną. Jest niezwykle satysfakcjonujące, a na podniebieniu rozlewa się powoli, pozostawiając bardzo długi, majestatyczny finisz.

Aktualnie w sprzedaży proponujemy rocznik 2003.