O Mołdawii w Polsce nie wiemy zbyt wiele. Jako miejsce na urlop nie jest wybierane zbyt chętnie, bo to z czym kojarzymy ten kraj to, że jest najbiedniejszym krajem w Europie, z wysokim spożyciem alkoholu, a i zwiedzać nie za bardzo jest co. Co gorsza nie ma dostępu do morza, nie ma gór, nie ma nawet lasów, a krajobraz to praktycznie same pagórki i bezkresne pola...

My jednak polecamy Mołdawię jako cel turystyczny. Dlaczego?

Po pierwsze prawdziwy skarb Mołdawii - wino. Pija się tam i produkuje mnóstwo dobrej jakości wina. Mołdawskich win i szampanów nie powstydziłyby się najlepsze winnice Francji. Choć są produkowane dokładnie tymi samymi metodami i zgarniają pierwsze nagrody w światowych konkursach jak te francuskie, to ceny ich są o wiele niższe. Warto odwiedzić Mołdawię choćby po to, aby zapełnić sobie piwniczkę.

Po drugie dla liczby i poziomu tutejszych festiwali. Czy gdzieś jeszcze ustanowiono dla wina święto narodowe i słucha się wybitnych oper w polu, na snopkach słomy?

Po trzecie tu zjecie naturalne, zdrowe i pyszne jedzenie. Trochę swojskie, a trochę egzotyczne. Mołdawianie lubią i potrafią ucztować.

A po czwarte Mołdawianie to najmilsi ludzie na świecie.

Mamy nadzieję, że namówiliśmy Was troszeczkę na podróż do Mołdawii, ale jeśli nie możecie wybrać się tam w najbliższym czasie, to znamy jeszcze jeden sposób na poczucie mołdawskiego klimatu. Możecie po prostu posmakować win mołdawskich, które są w naszym asortymencie, a w naszej ofercie specjalnej 12 win w cenie 11 z darmową dostawą,  zaopatrzycie się teraz w białe wino Interstellar Chardonnay semi-sweet. ;)