Wina w kartonie

Wina w kartonie stanowią coraz większy segment rynku winiarskiego. Karton, jako opakowanie do wina, został opracowany przez australijskiego winiarza Thomasa Angove’a, który poszukiwał innego niż szklane sposobu pakowania wina. Kartony do wina zostały opatentowane w 1965 roku. W 1967 roku został opatentowany hermetyczny kran do kartonów. Oprócz zwykłych opakowań kartonowych, wino umieszczane jest także w opakowaniach typu BIB (Bag In Box). Opakowanie to składa się z dwóch elementów – kartonowego pudełka i foliowego worka, w którym umieszczone jest wino. Stosowane opakowania kartonowe są bezpieczne dla zdrowia i neutralne dla smaku wina.

Dlaczego warto wybrać wino w kartonie?

Wina w kartonie nie wchodzą w kontakt z powietrzem i nie podlegają oksydacji, dzięki czemu dłużej zachowują świeżość po otwarciu. Podczas gdy wina w butelce zmieniają swój smak już po kilku dniach od otwarcia, wina w kartonie smakują tak samo nawet do 6 tygodni. Niestety, wina w kartonach nie nadają się do dłuższego przechowywania, dlatego przed zakupem, warto zwrócić uwagę na datę produkcji.

Wina w kartonie są zazwyczaj tańsze od win w butelkach o porównywalnej jakości. Są również lżejsze i łatwiejsze w transporcie, dzięki czemu można je zabrać np. w plener, bez obaw o to, że szklana butelka się potłucze lub nie będzie jak jej otworzyć, nie mając korkociągu. Karton to wygodne w użyciu, poręczne i lekkie opakowanie.

W naszym asortymencie znajdą Państwo wina w kartonach typu BIB. Zachęcamy do poznania produktów z naszej oferty oraz do współpracy.

 • Gdy wino dotyka podniebienia, odkrywa swoje prawdziwe oblicze - pełne, zbalansowane, z miękkimi taninami i wyrazistym smakiem owoców, które rozkwita na podniebieniu niczym bukiet kwiatów w majowej łące. W jego bukiecie wyczuwa się nuty owoców leśnych, subtelnie splecione z nutami przypraw i delikatnymi akcentami drewna, które nadają mu elegancji i głębi.

  108,99 zł
  Na magazynie
 • Beccaccia White, oparte na szczepach Chardonnay, Trebbiano i Grecanico, prezentuje się w bladosłomkowym kolorze z subtelnymi zielonymi refleksami. Wino emanuje świeżością i delikatnością już na pierwszym pociągnięciu nosem. W smaku jest obfite, lekko owocowe, z miękkimi taninami, co sprawia, że jest niezwykle przyjemne dla podniebienia.

  108,99 zł
  Na magazynie
 • Wino Promocyjne Zestaw 3szt Beccaccia Bianco 5L New

  Beccaccia White, oparte na szczepach Chardonnay, Trebbiano i Grecanico, prezentuje się w bladosłomkowym kolorze z subtelnymi zielonymi refleksami. Wino emanuje świeżością i delikatnością już na pierwszym pociągnięciu nosem. W smaku jest obfite, lekko owocowe, z miękkimi taninami, co sprawia, że jest niezwykle przyjemne dla podniebienia.

  294,28 zł
  Na magazynie
 • Wino Promocyjne Zestaw 3szt Beccaccia Rosso 5L New

  Gdy wino dotyka podniebienia, odkrywa swoje prawdziwe oblicze - pełne, zbalansowane, z miękkimi taninami i wyrazistym smakiem owoców, które rozkwita na podniebieniu niczym bukiet kwiatów w majowej łące. W jego bukiecie wyczuwa się nuty owoców leśnych, subtelnie splecione z nutami przypraw i delikatnymi akcentami drewna, które nadają mu elegancji i głębi.

  294,28 zł
  Na magazynie
 • Wino Mucho Mas Blanco 3L New

  Wino o jasnosłomkowym kolorze, z subtelnymi zielonkawymi refleksami oraz złożonym nosie, emanującym aromatami brzoskwini, moreli i delikatnymi nutami cytrusów, które harmonijnie przeplatają się z delikatnym akcentem dymu. W ustach rozkwita bogactwo smaku, gdzie łagodne owoce tropikalne tańczą z niuansami wanilii, prowadząc do doskonale zrównoważonej...

  101,99 zł
  Na magazynie
 • Wino Mucho Mas Tinto 3L 14 % New

  Wiśniowo-czerwone, emanujące subtelnym aromatem i wyrafinowaną elegancją, o intensywności, która przyciąga uwagę. Z nutami dojrzałych czarnych owoców, delikatnymi akcentami skóry i wanilii. W ustach ukazuje swoją złożoność i intensywność. Odczuwalne są owocowe i mineralne nuty, które stopniowo przechodzą w delikatny posmak kakao. Wino kończy się trwałym i...

  101,99 zł
  Na magazynie
Wyświetlono 1 - 6 z 6 produktów