Wina w kartonie

Wina w kartonie stanowią coraz większy segment rynku winiarskiego. Karton, jako opakowanie do wina, został opracowany przez australijskiego winiarza Thomasa Angove’a, który poszukiwał innego niż szklane sposobu pakowania wina. Kartony do wina zostały opatentowane w 1965 roku. W 1967 roku został opatentowany hermetyczny kran do kartonów. Oprócz zwykłych opakowań kartonowych, wino umieszczane jest także w opakowaniach typu BIB (Bag In Box). Opakowanie to składa się z dwóch elementów – kartonowego pudełka i foliowego worka, w którym umieszczone jest wino. Stosowane opakowania kartonowe są bezpieczne dla zdrowia i neutralne dla smaku wina.

Dlaczego warto wybrać wino w kartonie?

Wina w kartonie nie wchodzą w kontakt z powietrzem i nie podlegają oksydacji, dzięki czemu dłużej zachowują świeżość po otwarciu. Podczas gdy wina w butelce zmieniają swój smak już po kilku dniach od otwarcia, wina w kartonie smakują tak samo nawet do 6 tygodni. Niestety, wina w kartonach nie nadają się do dłuższego przechowywania, dlatego przed zakupem, warto zwrócić uwagę na datę produkcji.

Wina w kartonie są zazwyczaj tańsze od win w butelkach o porównywalnej jakości. Są również lżejsze i łatwiejsze w transporcie, dzięki czemu można je zabrać np. w plener, bez obaw o to, że szklana butelka się potłucze lub nie będzie jak jej otworzyć, nie mając korkociągu. Karton to wygodne w użyciu, poręczne i lekkie opakowanie.

W naszym asortymencie znajdą Państwo wina w kartonach typu BIB. Zachęcamy do poznania produktów z naszej oferty oraz do współpracy.

 • W kieliszku bladożółte, ze złotą, błyszczącą aureolą. Nos jest delikatny, czysty, o przyjemnej intensywności i wyczuwalnych aromatach bananów oraz jabłek. Podniebienie początkowo miękkie i świeże, ale z trwałą strukturą i dobrą kwasowością, co nadaje mu żywy smak. Idealne do ryb, owoców morza, białych mięs oraz ryżu.

  91,64 zł
  Na magazynie
 • Czerwone wino o doskonałej strukturze, pełne i zrównoważone. Szerokie i trwałe aromaty

  108,99 zł
  Na magazynie
 • Białe wino o dobrej strukturze, pełne i harmonijne. Świeże, owocowe aromaty. Zawartość alkoholu: 11,5% Pojemność: 5L

  108,99 zł
  Na magazynie
 • Wino, w którym poczujemy wyraźną naturalną słodycz. Przyciąga klientów wyrafinowanym smakiem świeżych owoców o delikatnych aromatach i wyczuwalnej kruchości. Najlepiej smakuje podane w towarzystwie sosów, ryb, a także wybornych wędlin w formie przekąsek.

  39,99 zł
  Na magazynie
 • Pijąc to wino szybko dostrzeżemy w nim owocowe nuty i aromaty. Ich świeżość jest wyczuwalna z każdym kolejnym łykiem, dostarczającym nam nowych doznań smakowych. Wino najlepiej komponuje się wraz z słodkimi deserami na bazie czekolady, a także w komplecie z owocami – idealne do czekoladowego fondue.

  39,99 zł
  Na magazynie
 • Wytrawne wino o bardzo głębokiej czerwonej barwie. W smaku delikatne, z wyczuwalnymi owocowymi nutami. Podniebienia koneserów z pewnością wyczują również delikatne dębowe nuty w tle. Wino będzie doskonałym uzupełnieniem mięsnych dań, w szczególności gulaszów wołowych, a także potraw ze ślimakami i wielu rodzajów wykwintnych serów.

  61,38 zł
  Na magazynie
 • Wytrawne białe wino o blado złotym zabarwieniu. Srebrzyste refleksy dodają mu elegancji i zachęcają do podania wraz z drobiowymi i rybnymi posiłkami. Wino znakomicie sprawdzi się również w towarzystwie mięs z grilla. Zapewnia kremowy smak i mineralne aromaty. W tle wyczuwalne nuty owoców. Ekspresyjne wino doskonałe na popołudniowe spotkania przy lekkich...

  100,99 zł
  Na magazynie
 • Białe wytrawne wino, którego słomkowo blady i doskonale przejrzysty odcień stanowi wyjątkową propozycję do ryb, białych wędlin, a także owoców morza podanych w dowolnej postaci. Intensywny smak o bogatym bukiecie kwiatów i owoców zadowoli najbardziej wymagające podniebienia. Pozostawia świeży posmak przez długi czas.

  50,99 zł
  Na magazynie
 • Pochodzące z Włoch półwytrawne, delikatne wino. Wyróżnia go dobrze wywarzony kwiatowy aromat oraz żółty, głęboki kolor. Najlepiej smakuje podane w towarzystwie aromatycznej pizzy, różnorodnych past oraz potraw z mięsa białego.

  36,99 zł
  Na magazynie
 • Włoskie wino o doskonałym wywarzeniu i głębokim rubinowym kolorze. Wyczuwalne nuty owocowce. Jego walory najlepiej doceniać podając wino do pizz, potraw z mięsa czerwonego, past oraz serów.

  36,99 zł
  Na magazynie
 • Zestaw 7 kartonóws Electum Airen Sale!

  Zestaw 6 +1 - W kieliszku bladożółte, ze złotą, błyszczącą aureolą. Nos jest delikatny, czysty, o przyjemnej intensywności i wyczuwalnych aromatach bananów oraz jabłek. Podniebienie początkowo miękkie i świeże, ale z trwałą strukturą i dobrą kwasowością, co nadaje mu żywy smak. Idealne do ryb, owoców morza, białych mięs oraz ryżu.

  712,17 zł
  Na magazynie
 • Zestaw 7 kartonów Beccaccia Bianc Sale!

  Zestaw 6+1  - Białe wino o dobrej strukturze, pełne i harmonijne. Świeże, owocowe aromaty. Zawartość alkoholu: 11,5% Pojemność: 5L

  650,00 zł
  Na magazynie
 • Zestaw 7 kartonów Beccaccia Rosso Sale!

  Zestaw 6+1 - Czerwone wino o doskonałej strukturze, pełne i zrównoważone. Szerokie i trwałe aromaty

  650,00 zł
  Na magazynie
Wyświetlono 1 - 13 z 13 produktów