Wina z Armenii

Wina z Armenii znane są na świecie nie tylko dzięki doskonałym walorom smakowym, ale także niepodważalnej tradycji – to właśnie w tym kraju w jaskini Areni odkryto najstarszą winiarnię, której wiek określa się na… nawet 6200 lat. Jak więc nie ufać Armeńczykom w doborze idealnych trunków?

Armeńskie wina w naszym sklepie występują w opcji standardowej – białe i czerwone półwytrawne oraz z dodatkiem, jak w przypadku wina Armenia Yerev Pomegranate Sweet Red będącego połączeniem doskonałego wina o głębokim aromacie, z naturalnym sokiem z dojrzałych granatów. Dlaczego właśnie z nich? Armeńczycy wierzą, że owoc granatu symbolizuje dobre, dostatnie życie. Podobną symboliką posługują się mieszkańcy Mołdawii, u których wino nie jest alkoholem… a produktem spożywczym! Sprawdź sam przeglądając ofertę naszych mołdawskich win i komponując swoje wymarzone zestawy trunków!
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą całą ofertą – posiadamy szeroki wybór win alkoholowych i bezalkoholowych w każdym wariancie, smaku i pojemności. 

  • Półwytrawne białe wino Armenian Yerev powstało z unikalnej odmiany lokalnej winorośliKangun, starannie wyselekcjonowanej z winnic doliny Ararat. Armenian Yerev łączy w sobietradycję autochtonicznych szczepów oraz nowoczesność metod produkcji. Wyróżnia siędelikatnym kwiatowym aromatem oraz przyjemnymi nutami owocowymi.

    36,17 zł
    Na magazynie
  • Półwytrawne czerwone wino Armenian Yerev to unikalny blend lokalnych odmian winorośliAreni i Haghtanak uprawianych w górskich regionach Vayots Dzor oraz wysokiej jakościklasycznych odmian winogron z doliny Ararat. Wino łączy w sobie tradycjęautochtonicznych szczepów oraz nowoczesność metod produkcji. Wyróżnia się delikatnymbukietem, intensywnym,...

    36,17 zł
    Na magazynie
Wyświetlono 1 - 2 z 2 produktów