Wina bułgarskie

Wina bułgarskie charakteryzują się przyjemnymi połączeniami aromatów pochodzących z wielu: owoców, kwiatów i ziół –  oferowanymi za stosunkowo niską cenę. Tamtejsze winiarnie zapewniają dostęp do wszystkich kolorów win – posiadają zwolenników zarówno białych, jak i czerwonych trunków. Znajdą się także fani różowego wina albowiem i takie szczepy posiadają bułgarscy winiarze. W głównej mierze uprawiane są szczepy: melnik, gymza, czy rubin. Druga z nazw jest oryginalnym określeniem powszechnie znanej nam kadarki.
Wina z Bułgarii, podobnie jak wina australijskie, często występują w wariantach z dodatkiem przypraw lub soków, które doskonale podkreślają głębie smaku. Aktualnie w naszej ofercie posiadamy trunki z Bułgarii produkowane na bazie wina –  to nietypowe alkohole wzbogacone o wodę różaną. Dzięki takiemu połączeniu otrzymujemy doskonałe i niepowtarzalne aromatyzowane wina z Bułgarii doskonałe zarówno jako aperitif podawany z kostkami lodu przed posiłkiem, jak i idealnie komponujący się napój orzeźwiający sączony w trakcie spożywania lekkich dań, czy deserów.
Bułgarskie wina z wodą różaną są doskonałą opcją dla fanów delikatnych i świeżych alkoholi – wprost idealnych na ciepłe popołudnia i wieczory.