Wina Mołdawskie

Mołdawskie wino to coś znacznie wykraczającego ponad napój alkoholowy. Wina w Mołdawii stanowią integralną część kultury oraz historii tego kraju. Już w czasach Związku Radzieckiego mołdawskie wina były cenione ze względu na jakość, a Mołdawia stała się głównym producentem tego napoju. Historia winiarstwa w Mołdawii sięga jednak czasów znacznie wcześniejszych. Obecnie na terenie kraju działa ponad 140 winiarni, a winiarstwo dzieli się na 4 regiony: centralny w Codru, Ştefan Vodă na południowym zachodzie, Valul lui Traian na południu kraju i Balti na północnym zachodzie.

Mimo że wino z Mołdawii kojarzy się głównie ze słodkimi, półsłodkimi oraz półwytwanymi napojami, to oferta winiarska tego kraju jest zdecydowanie szersza.

Wyśmienite walory smakowe oraz niska cena sprawiają, że wino z tego kraju cieszy się niezmiennie rosnącym zainteresowaniem nie tylko wśród Klientów z Polski, ale z całego świata.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą win z Mołdawii dostępnych na stronie naszej hurtowni win online!

  • Wino białe, delikatnie wytrawne produkowane z odmiany winorośli FETEASCA ALBA charakterystycznej dla dawnych terenów Besarabii, a dzisiejszej Mołdawii i Rumunii. Wyróżniającą cechą wina jest delikatny słomkowy kolor oraz intensywne aromaty dzikich kwiatów. Wino doskonale orzeźwiające o doskonałym, zbalansowaniu smaku. Najlepiej serwować w temperaturze od...

    35,00 zł
    Na magazynie
  • Wino czerwone, wytrawne o mocno dojrzałym rubinowym kolorze. Cabernet Sauvignon uwydatnia wspaniały, głęboki i soczysty bukiet czarnej śliwki. W połączeniu z głębokim aromatem maliny i czarnej wiśni, wino to charakteryzuje się doskonałą strukturą, delikatnym i wyważonym balansem oraz wdziękiem.

    35,00 zł
    Na magazynie
Wyświetlono 1 - 2 z 2 produktów