Wina Mołdawskie

Mołdawskie wino to coś znacznie wykraczającego ponad napój alkoholowy. Wina w Mołdawii stanowią integralną część kultury oraz historii tego kraju. Już w czasach Związku Radzieckiego mołdawskie wina były cenione ze względu na jakość, a Mołdawia stała się głównym producentem tego napoju. Historia winiarstwa w Mołdawii sięga jednak czasów znacznie wcześniejszych. Obecnie na terenie kraju działa ponad 140 winiarni, a winiarstwo dzieli się na 4 regiony: centralny w Codru, Ştefan Vodă na południowym zachodzie, Valul lui Traian na południu kraju i Balti na północnym zachodzie.

Mimo że wino z Mołdawii kojarzy się głównie ze słodkimi, półsłodkimi oraz półwytwanymi napojami, to oferta winiarska tego kraju jest zdecydowanie szersza.

Wyśmienite walory smakowe oraz niska cena sprawiają, że wino z tego kraju cieszy się niezmiennie rosnącym zainteresowaniem nie tylko wśród Klientów z Polski, ale z całego świata.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą win z Mołdawii dostępnych na stronie naszej hurtowni win online!

 • Wino białe, delikatnie wytrawne produkowane z odmiany winorośli FETEASCA ALBA charakterystycznej dla dawnych terenów Besarabii, a dzisiejszej Mołdawii i Rumunii. Wyróżniającą cechą wina jest delikatny słomkowy kolor oraz intensywne aromaty dzikich kwiatów. Wino doskonale orzeźwiające o doskonałym, zbalansowaniu smaku. Najlepiej serwować w temperaturze od...

  35,00 zł
  Na magazynie
 • Wino czerwone, wytrawne o mocno dojrzałym rubinowym kolorze. Cabernet Sauvignon uwydatnia wspaniały, głęboki i soczysty bukiet czarnej śliwki. W połączeniu z głębokim aromatem maliny i czarnej wiśni, wino to charakteryzuje się doskonałą strukturą, delikatnym i wyważonym balansem oraz wdziękiem.

  35,00 zł
  Na magazynie
 • Półsłodkie wino wykreowane z sielskiego szczepu Muscat, o eleganckim złotym kolorze ze srebrnymi refleksami, oraz dojrzałych aromatach jabłek i gruszek, podkreślonych w smaku miodowymi nutami.

  25,20 zł
  Na magazynie
 • Półwytrawne wino o łagodnym złotym kolorze, który zawdzięcza gronom szczepu Chardonnay. Aromat oraz smak wyróżniają przyjemne nuty soczystych owoców egzotycznych, podkreślonych kwiatowymi niuansami.

  25,20 zł
  Na magazynie
 • Półsłodkie wino stworzone na bazie delikatnego szczepu Pinot Noir. Jego wyjątkowo soczysto-owocowy bukiet smaków i aromatów przyjemnie rozgaszczającą się na podniebieniu naturalną słodyczą.

  25,20 zł
  Na magazynie
 • Półwytrawne wino zbudowane na bazie klasycznych gron Cabernet Sauvignon. Charakteryzuje je wyjątkowa aromatyczność i owocowość, a to wszystko zamknięte w harmonijnym, gładkim smaku.

  25,20 zł
  Na magazynie
 • Wytrawne wino zbudowane z wyjątkowych szczepów Chardonnay i Fetească Albă, o pięknej złotej barwie z zielonkawymi odcieniami i aromatycznym bukietem soczystych owoców tropikalnych. W smaku orzeźwiające, dobrze zbalansowane, z przyjemną, rześką i delikatną wytrawnością oraz lekkim, subtelnym finiszem.

  25,20 zł
  Na magazynie
 • Półsłodkie wino o klarownym, jasnokarminowym kolorze i przyjemnych aromatach dojrzałych owoców leśnych wzbogaconych nutami soczystych truskawek. To rosé zrodziło sięz gron szczepu Merlot.

  25,20 zł
  Na magazynie
 • Wino wytrawne, zbudowane w 100% ze szczepu Pinot Noir, o ciemno rubinowej barwie z refleksami granatu, intensywnymi aromatami dojrzałych malin, czereśni, dzikich truskawek, z nutą kwiatów. W smaku pełne, dobrze zbalansowane, o przyjemnej kwasowości oraz kwiatowym zakończeniu. Zawartość alkoholu: 12,5% Pojemność: 3L

  69,00 zł
  Na magazynie
 • Wino wytrawne, zbudowane w 100% ze szczepu Muscat, o jasnosłomkowej barwie z intensywnymi aromatami dojrzałych gruszek i soczystych zielonych jabłek. W smaku orzeźwiające, dobrze zbalansowane, o przyjemnej kwasowości oraz świeżym owocowokwiatowym finale. Zawartość alkoholu: 12,5% Pojemność: 3L

  69,00 zł
  Na magazynie
Wyświetlono 1 - 10 z 10 produktów