Zdarza się zapewne nie raz, że butelka po wypitym winie ma niezwykły kształt i żal jest pozbywać się jej. Co w takim przypadku zrobić? Nie będziecie jej przecież magazynować w już i tak zatłoczonej szafce. 

Kiedyś do butelek wkładano listy i wrzucano do morza, ale nie polecamy tego sposobu komunikacji, bo po pierwsze cierpi nasz ekosystem, a po drugie na szczęście są już bardziej skuteczne sposoby na wysyłanie i otrzymywanie wiadomości w znacznie krótszym czasie.

Natomiast pusta butelka po winie może służyć wam jako wazon, wystarczy tylko zerwać etykietę.  Jeśli jednak to wam nie wystarcza i chcecie stworzyć coś naprawdę wyjątkowego, możecie owinąć ją kolorowym sznurkiem i włożyć do niej świeże kwiaty.

Butelki po winie mogą służyć również jako świeczniki.

Osoby uzdolnione plastycznie mogą spróbować swoich sił i namalować na szkle wybrany przez siebie obraz, przedmiot czy postać. Tak udekorowana butelka stanie się już ozdobą samą w sobie.

Bardzo efektownym pomysłem wydaje się zrobienie z butelki lampy. Wystarczy zamontować żarówkę i dopasować odpowiedni klosz. W tym przypadku prostszym rozwiązaniem będzie jednak włożenie do butelki lampek choinkowych (święta tuż tuż), a potem wywiercenie w butelce niewielkiego otworu na przewód, który podłączony zostanie do gniazdka. A jeszcze prostszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie lampek zasilanych bezprzewodowo. Proste, a jakie efektowne!